در حال بارگذاری ...
یکشنبه 5 خرداد 1398
 • بازدید وزیر تحصیلات تکمیلی افغانستان از دانشکده شهید مهاجر

  وزیر تحصیلات عالی افغانستان در بازدید از دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان بر گسترش همکاری با این دانشگاه تاکید کرد.

  به گزارش واحد روابط عمومی ، وزیر تحصیلات عالی افغانستان امروز در دیدار با معاون اداری و مالی دانشکده شهید مهاجر اصفهان گفت: با

  توجه به شرایط نامساعدی که در چهار دهه گذشته در افغانستان داشتیم نیاز جدی به بازسازی داریم.
  نجیب‌اله خواجه عمری مشکل عمده در نظام فنی و حرفه‌ای افغانستان را نبود دستگاه و دانشگاه متولی تربیت مربی برای مراکز فنی و حرفه‌ای

  افغانستان دانست و افزود: باید مرکزی برای تربیت مربیان فنی و حرفه‌ای در افغانستان ایجاد کنیم و در نظر داریم اگر دانشکده فنی و حرفه‌ای مهاجر

  اصفهان مربیانی برای تربیت دانشجویان دارد از آنها استفاده کنیم.
  وی با اشاره به اینکه دانشجویان افغانستانی از لحاظ عملی مهارت لازم را ندارند گفت: دانشگاه های فنی و حرفه‌ای ایران می‌توانند در زمینه تربیت مربی به افغانستان کمک کند.
  خواجه عمری افزود: دانشجویان افغانستانی که در ایران فارغ‌التحصیل شدند و به کشور بازگشتند با قوت و قدرت به فعالیت‌های خود در افغانستان می‌پردازند.
  معاون اداری و مالی دانشگاه شهید مهاجر اصفهان نیز در این دیدار گفت: شهر اصفهان پنج هزار دانشجوی فنی و حرفه‌ای دارد و این دانشگاه حدود چهار هزار دانشجو دارد.
    دکتر نصراله ولی افزود: این دانشگاه آمادگی دارد مربیان کارآزموده در داخل و خارج از دانشکده تربیت کند. 
  وی گفت: دانشجویان این دانشکده علاوه بر مطالعه و پژوهش‌، آچار به دست نیز هستند، و از لحاظ عملی مهارت های لازم را فرا گرفته اند.

  دکتر خواجه عمری و هیات همراه سپس از مجتمع های کارگاهی و آزمایشگاهی دانشکده بازدید و در جریان ظرفیت ها و دستاوردهای علمی و پژوهشی این واحد دانشگاهی قرار گرفتند.

  نظرات کاربران