در حال بارگذاری ...
یکشنبه 5 خرداد 1398
 • افتتاح مرکز رشد و خلاقیت دانشکده فنی و حرفه ای پسران گلپایگان

  با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ،دکتر شجاعی معاون برنامه ریزی استانداری استان، مهندس بختیار نماینده مردم شهرستان های خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسئولان استانی  مرکز رشد و خلاقیت دانشکده فنی گلپایگان افتتاح شد.

  به گزارش واحد روابط عمومی ، در ابتدای این دیدار دکتر شمس رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن عرض خیر مقدم به بیان اهمیت موضوع اشتغال و نقش دانشگاه فنی و حرفه ای در کشور پرداخت و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درخواست تقویت بودجه و سرانه دانشگاه و حمایت از گروه های پژوهشی  و مراکز خلاقیت را داشتند.

  سپس دکتر ستاری پشت تریبون قرار گرفت وبا اشاره به این که اصلاح فرهنگ اقتصاد نفتی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد، افزود انتظار می رود دانشگاه ها بخشی از درآمد خود را از اجرای طرح های کار آفرینی و فن آوری کسب کنند.
  وی خاطرنشان کرد : اگر جایی به کمک نیاز باشد و توجیه اقتصادی داشته باشد دولت به نسبت کمک می کند.
  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به بازدید امروز خود از نمایشگاه دست ساخت های دانشجویان در دانشکده فنی و حرفه ای و از مراکز دانشگاهی این منطقه اظهارداشت : ظرفیت خوبی در بخش دانشگاهی و بین جوانان و دانشجویان خلاق و با انگیزه این منطقه وجود دارد و به لحاظ کمک های زیر ساختی و دیگر کمک ها برای رشد و توسعه این خلاقیت ها که توجیه اقتصادی دارد کمک می کنیم.
  ستاری تصریح کرد : شهرستان گلپایگان در حوزه گردشگری، صنعتی، کشاورزی،گیاهان دارویی محیط زیست مناسب و وجود جوانان با استعداد توانمندی های بالایی دارد و باید برای توسعه صنعتی نوین بدون دودکش و طرح های فن آورانه هم در حفظ محیط زیست و هم رشد علمی و فن آوری در این شهرستان تلاش شود.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری اصفهان در این نشست با قدردانی از حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به شهرستان های گلپایگان و خوانسار گفت : استان اصفهان از نظر منابع انسانی و علمی و دانشگاهی دارای ظرفیت خوبی است.
  محمدعلی شجاعی با اشاره به این که رفع مشکلات و نیازها، نیازمند زمان و همکاری و برنامه ریزی است، بیان کرد : انتظار می رود سفر آقای ستاری که با پیگیری آقای بختیار نماینده شهرستان های گلپایگان و خوانسار حاصل شد نتایج ثمر بخشی در حوزهای علمی و پژوهشی و دیگر حوزه های این منطقه ایجاد کند.
  علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که این شهرستان از دیر باز مهد علم و هنر و قطب کشاورزی، صنعتی و گردشگری بوده است حمایت بیشتر از طرح های دانش بنبان و زیر ساخت های مراکز رشد و کمک به تاسیس و تجهیز پژوهش سرای دانش آموزی در 2 شهرستان از سوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری را خواستار شد.
  حسین یار محمدیان فرماندار گلپایگان گفت: با وجود چند مرکز دانشگاهی و دانشجویان و دانش آموزان با استعداد این شهرستان ظرفیت بالایی در موضوعات مختلف دانش بنیان و کار آفرینی دارد و به طور قطع کمک و حمایت از این ظرفیت در رشد تعالی بیشتراین خطه تاثیرگذار است.
  این دیدار با افتتاح 'مرکز رشد خلاقیت و شکوفایی گلپایگان' واقع در دانشکده فنی و حرفه ای پسران گلپایگان و بازدید از نمایشگاه دانشجویان  این دانشکده خاتمه یافت.
  لازم به توضیح است شهرستان گلپایگان با جمعیتی افزون بر 90 هزار نفر در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.

  نظرات کاربران